تبلیغات
وکیل زمین - چشم های میانکاله به قانون اساسی دوخته شده!
وکیل زمین
سبز بمان ایران من، هرچند فرزندانت تو را به نابودی کشند!

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 15 اسفند 1389

بعد از آنکه هیچ یک از حرف ها و مستندات قانونی اثری نکرد و از نظر خیلی ها حرفهایمان تنها حرف بود ، به یاد تنها اصل جامع قانون اساسی حافظ محیط زیست افتادم ؛ در اصل 50 قانون اساسی ذکر شده : (( در جمهوری اسلامی ، حفاظت محیط زیست كه نسل امروز و نسلهای بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند ، وظیفه عمومی تلقی می گردد. از این رو فعالیتهای اقتصادی و غیر آن كه با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا كند ، ممنوع است . ))

این اصل ضمن تاکید بر حفظ محیط زیست و تاکید بر همگانی بودن آن از جهت تعلقش به نسل امروز و آینده ،به هر آلودگی و یا تخریبی اشاره میکند که اکوسیستم را دچار دگرگونی میکند. و به این نکات نیز اشاره می کند که آلودگی و تخریب هر دو ممنوع هستند و برای آنها جای هیچ جبرانی نیست . همچنین این مراد از محیط زیست هم محیط زیست انسانی و هم محیط زیست طبیعی می باشد.

امید من این است که با یاد آوری این اصل به مسئولان و دوستداران محیط زیست از فاجعه هایی که در میانکاله و دیگر نقاط ایران عزیزمان در حال وقوع است جلوگیری شود.


پ.ن : دعا کنید که یادآوری این اصل به یکی از کسانی که با نماینده های مجلس در ارتباط هستند ، کمکی در راستای جلوگیری از ویرانی میانکاله و تل زنگ باشد و حداقل در قدم اول در اجرای آنها وقفه ای طولانی مدت ایجاد کند تا شاید با فعالیت های فعالان محیط زیست جلوی آنها گرفته شود.
طبقه بندی: بررسی موضوعات، 
ارسال توسط تینا قضاتی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ